Przejdź do treści
Home » Blog » Ads.Allegro- czy to się opłaca

Ads.Allegro- czy to się opłaca

Ads.Allegro to najpopularniejsza forma promocji na platformie Allegro. Pozwala promować oferty w wybranych (najbardziej widocznych) częściach stron Allegro. Ads.Allegro dostępne są zarówno dla firm bezpośrednio sprzedających na Allegro jak i dla producentów ( dzięki produktowy Ads4Brands). Stosunkowo duża prostota systemu pozwala praktycznie każdemu ustawiać samodzielnie kampanie.

Przechodząc do tytułowego pytania- czy Ads.Allegro się opłaca? Odpowiedź brzmi- to zależy:). Oto kilka najważniejszych uwag dotyczących skuteczności kampanii.

  1. Ilość produktów. Jeśli nie posiadasz produktu unikatowego w kategorii musisz. mieć dużą liczbę produktów. W przeciwnym razie zapomnij, że się skutecznie wypromujesz.
  2. Karta produktu. Jeśli masz źle przygotowaną kartę produktu czyli słaby i wtórny opis oraz marne zdjęcia- nie licz na wiele.
  3. Cena. Niestety (dla sprzedających i stety dla kupujących) Allegro lubi niskie ceny. Więc jeśli nie jesteś konkurencyjny cenowo- nie masz co marzyć o skutecznej reklamie.
  4. Stawki, budżety. Niby proste i niby każdy to potrafi ale e efekcie zamiast zajmować się biznesem musisz spędzać czas na analizowanie skuteczności reklam. Czy warto? W większości przypadków nie warto.

Reasumując warto rozważyć zaangażowanie kogoś kto ma doświadczenie i będzie się zajmował kampaniami Ads.Allegro na 100% czasu a nie z doskoku, Wtedy zwiększy się szansa na opłacalność inwestycji w Ads.Allegro.

Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *